Grupa ciesli z Puszczy Białej

Nowości

13. maja 2011

Żeby komputer nie wygladał jak inne komputery można zrobić obudowę z drewna:

Taka obudowa jest stylem bliższa meblom, niż sprzętowi elektronicznemu. Komputer postawiony obok nowoczesnego telewizora nie bedzie szpecił salonu stylistyką szarego, biurowego pudła, ani nie bedzie przypominał sprzętu RTV czy konsoli do gier.

(telefon został przedstawiony dla określenia skali)

Prototyp jest dość prosty, ale dobrze spełnia swoją funkcje. Wewnatrz zamknęliśmy podzespoły zapewniające wszelką funkcjonalność potrzebną w domowym centrum rozrywki. Komputer można kontrolować multimedialnym pilotem zastępujacym myszkę lub bezprzewodową klawiaturą Enermax Aurora Micro.

Na przedniej ściance obudowy umieściliśmy włącznik z diodą wskazującą pracę komputera oraz panel z niezbędnymi złączami:

W obudowę na stałe wmontowano zasilacz o mocy 350 W, wystarczającej dla cichej, salonowej maszyny. Dwa dyski twarde - półprzewodnikowy dysk SSD na system operacyjny i mechaniczny dysk o dużej pojemności - zapewniają szybki start systemu, komfort pracy i dużo miejsca na przechowywanie swoich ulubionych filmów czy zdjęć. Obudowa jest kompatybilna z wiekszością dostępnych płyt głównych mikro ATX i kartami rozszerzeń pełnej wysokości - nic nie stoi na przeszkodzie, żeby wymienić energooszczędny multimedialny zestaw na nieco potężniejszą maszynę, która wydajnością i funkcjonalnością łatwo prześcignie popularne konsole gier.


Konstrukcje Kolumny Meble Detale

Powrót

Valid HTML 4.01 Strict Valid CSS!